Minnertsga wint knap tegen DWP

Minnertsga wint knap tegen DWP

Minnertsga – Minnertsga heeft zaterdag zonder al te veel tegenstand van DWP, het eerste duel na de winterstop gewonnen. De twee doelpunten vielen in de tweede helft, het verzet van het hoger geklasseerde DWP bleek minimaal. Laurens Hoekstra wist met ruim twintig minuten te gaan de wedstrijd open te breken met een fraaie treffer. Daarna deed Niels Jensma er nog een schepje bovenop met zijn snoeihard schot.

Minnertsga-trainer Ton Hartman had een succesvolle hand van wisselen. Dat begon vooraf al. Bij het ontbreken van het centrale duo Herre de Vries (vakantie) en Mees Moerbeek (voetblessure) moest hij de juiste stand-ins aanwijzen. De taak van achterste man bleek op het lijf geschreven van Jort Jan Haarsma en de voorstopperspositie werd succesvol ingevuld door Roan Zoodsma. Beide clubs speelden met rouwbanden (lees toelichting na het wedstrijdverslag.).

DWP kwam moeilijk op gang in de eerste helft, het gokte op de lange bal. Minnertsga had met 2-0 voor kunnen staan bij rust. Eerst was er een knoerthard schot van Marten Bergsma die de lat deed trillen, hij deed dat later in de wedstrijd nog een keer. 

Ook schoot Roan-Hein Joostema keihard tegen de paal. Dat was bij de uitgelezen mogelijkheid vanaf de stip. De toegekende strafschop caramboleerde vanaf de paal niet het doel, maar het veld weer in. Het was zijn eerste gemiste penalty na een succesvolle serie sinds 2024, nadat hij terugkeerde in de A-selectie na een zware blessure.  

Beide ploegen zochten in het eerste duel zichtbaar na de winterstop naar spelritme. Vooral DWP was aan het aftasten. Lange ballen verhulden het gebrek aan creativiteit. Bij Minnertsga werd gemikt op de rappe Laurens Hoekstra. En via de voorzet op de scherpte van de altijd actieve Enno Kingma. Hoekstra werd enkele malen bediend in de diepte, maar hij zocht zo vlak na de winterstop naar het juiste moment bij het controleren van de bal. In de tweede helft zou hij een en ander keurig rechtzetten. 

Zelfs bij routinier Jarco Kingma ging het niet vanzelf. Zijn acties aan de bal waren sterk, maar hij kwam juist te weinig in balbezit. Een sneeuwwinter, geen OFK-zaalvoetbal in Franeker, en afgelopen week pas het oppakken van de training. Het was zichtbaar even wennen.

In de tweede helft kwam er verandering. Het was goed te zien dat Jildert de Vries en Niels Jensma weer fit waren en dus ook redelijk snel na de pauze konden worden ingezet door trainer Hartman. Het leverde het gewenste effect op. Het tweetal bracht snelheid en diepte in de ploeg, waardoor DWP toch even ontregeld leek. In die fase profiteerde eerst Laurens Hoekstra. Hij schoot de bal in de 68e minuut in de rebound hard binnenschoot, 1-0. DWP had even nodig om van die tik te herstellen.

Plan B – de manier van spelen in de tweede helft – van Hartman kon verder worden uitgerold. Niels Jensma speelde als invaller meteen scherp. Bij zijn eerste actie vanaf links, nam hij de bal buiten de zestien aan in één beweging, waarna hij de bal tussen twee spelers door in de verste hoek poeierde, 2-0 (zie foto).  Het nieuwe aanvalsplan werkte beter met de aanvoer vanaf het middenveld via Roan-Hein Joostema, Enno Kingma, Marten Bergsma en Jildert de Vries.  

Een geplaatste corner van Roan-Hein werd na de twee treffers bijna binnengelopen door Enno Kingma. Minnertsga bleef tot het einde de bovenliggende partij. Jildert wist met enkele dribbelacties vanuit die positie voor de verdediging Minnertsga met enkele dribbels lucht te verschaffen. Hij zag bij een van die knappe acties Niels Jensma in de diepte over het hoofd, waardoor de mogelijkheid op 3-0 uitbleef. Aan de andere kant was doelman Jeroen Haarsma bij de les toen er een bal richting kruising bleek te vliegen. (FOTO)

Al met al een knappe start van de tweede wedstrijdhelft.   

Minnertsga: Jeroen Haarsma; Hidde de Vries, Jort Jan Haarsma, Roan Zoodsma, Jort Albada; Feike Nieuwhof (Jildert de Vries), Roan-Hein Joostema, Marten Bergsma; Laurens Hoekstra, Enno Kingma, Jarco Kingma (Niels Jensma).  

Minuut stilte, rouwbanden

De wedstrijd tegen DWP startte met een minuut stilte op het sportpark Sportfinne, uit respect en ter nagedachtenis van oud-clubvoorzitter en oud-eerste elftalleider Nico Zonderland en clubman en vrijwilliger Jenne Stienstra. Nico was een op en top clubman bij de vv Minnertsga, was o.a. jarenlang voorzitter en zeven jaar elftalleider bij het eerste, tijdens de eerste periode van Ton Hartman als trainer van Minnertsga. De familie was zaterdag ook bij het duel aanwezig.  Zonderland overleed december, Stienstra december. Beide elftallen speelden zaterdag met rouwbanden om. De tegenstander DWP werd namelijk ook bij de minuut stilte betrokken. Annet de Boer-Veldstra, de moeder van de DWP-doelman Jorn de Boer overleed op 9 januari op de leeftijd van 49 jaar. Zij was ongeneeslijk ziek.Â